Souhrn 30. týdne

19. července 2021

200. #dobrázpráva tohoto roku: Evropská komise schválila český národní plán obnovy, a tím i 180 miliard Kč z mimořádného krizového fondu Evropské unie. Proplaceny budou jen po odstranění střetu zájmů @AndrejBabis. Jinak bude zpětně vymáháno i vše, co už bylo předfinancováno.

Ano, jen tak dál. Chování Andreje Babiše, jeho zatvrzelé popírání skutečnosti, pošlapání zákonů a střetu zájmů poškozuje naši zemi dlouhodobě. Kulminaci ale představuje reálná hrozba neproplacení 180 miliard Kč z mimořádného krizového fondu Evropské unie. Jak by to v případě (nedej Bože) vyhraných voleb trestně stíhaný premiér vysvětloval svým čaulidem? Kalousek to unese, jako unesl všechny ostatní lži za které se mu ani nemusí omlouvat ten vrah cez kovid více než třiceti tisíc obyvatel Česka?

20. července 2021

201. #dobrázpráva tohoto roku: Manažer se přiznal ke svým křivým výpovědím o Čapím hnízdě z minulých let. @AndrejBabis jej nechal nabádat k uvádění nepravd. Dotační podvod bude doplněn další trestnou činností. Premiér jak víno, jen co je pravda.

Člen vedení Čapího hnízda se přiznal, že při výsleších lhal vyšetřovatelům Policie ČR a OLAFu podle pokynů právníků Andreje Babiše. Aspoň že nebyl unesen na Krym. Zatím?

21. července 2021

202. #dobrázpráva tohoto roku: Volte milionáře, ten nebude krást je logika typu Veselý sprosťák už nebude žrát. Co na daňové podvody řeknou @AndrejBabis, @alenaschillerov, @KoncernAgrofert?

S přiznáním bývalého manažera Čapího hnízda souvisí ještě jedna drobnost, daňové úniky Agrofertu prostřednictvím fiktivních a účelových reklam, bez kterých by čapák nebyl schopen dodržet podmínky poskytnutých úvěrů. Chybí jen vyhrát volby, a můžeme začít vyšetřovat maxipodvody Bureších rozměrů.

22. července 2021

203. #dobrázpráva tohoto roku: Už se k nám právo vrací. Předžalobní výzvy na @KoncernAgrofert podány, další dotace nebudou proplaceny. Po volbách to nabere tempo, a @AndrejBabis nám v rovném prostředí ukáže, jak mikromanažer umí vést podnik. Do insolvence.

Podpůrný a garanční rolnický a lesnický fond poslal do Agrofertu předžalobní výzvy, požaduje po Agrofertu vrácení pěti milionů neoprávněně proplacených. Naprosto nepřekvapivě to Agrofert odmítá. První ze státních institucí začínají tušit, jak dopadnou volby a právem se bojí dopadu zákona na svá záda.

Jak jen přežije Babišův holding bez dotací a pobídek? S tím ať si láme hlavu Bureš a Herodeska, obyvatelům naší země jen prospěje odstranění žáby na prameni demokracie a rovnost občanů a firem před zákonem. Ani nemluvě o eliminaci produkce otravin holdingem, nebo výbuchů a úniků chemikálií z provozů vlastněných Andrejem Babišem.

23. července 2021

204. #dobrázpráva tohoto roku: Vratislav Mynář, prezidentský kancléř je jasnovidec. Bez bezpečnostních prověrky nesměl vidět zprávu určenou pro #prezidentvlastizrádce, ale přesto zpochybňuje snímky ruských agentů z Vrbětic.

Bezpečností riziko pro naši republiku představuje už samotný Miloš Zeman, stejně jako celá jeho tlupa všeho schopných mentálů. Kdyby alespoň mlčeli. Bohužel se stále odhalují tak jako v tomto případě Vlekař. Bez bezpečnostní prověrky neměl vidět zprávu BIS. Z vyjádření plyne, že ji přesto četl. Kdopak mu ji tedy půjčil? Jestliže to nebyl prezident, známý svou úctou a pečlivým dodržováním zákonů a Ústavy zvláště, tak kdo?

24. července 2021

205. #dobrázpráva tohoto roku: Lázeňská města Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně jsou na seznamu @UNESCO podle rozhodnutí Výboru pro světové dědictví. Díky těm, kterým za to vděčíme. Nemluvím jen o současnících, ale o zakladatelích a dávných sousedech.

Lázeňský trojúhelník není dílem několika let, ale mnohých generací. Ať už používáme slovo vyhnání nebo odsun, musíme si přiznat, že velikou většinou přispěly k zařazení na seznam UNESCO generace těch, které jsme už vedle sebe nehodlali snášet.

25. července 2021

206. #dobrázpráva tohoto roku: Lánský povaleč zahájil další dovolenou a zároveň mezinárodní ostudu. Dokud se plácal v nafukovacím člunu sám, bylo to hanebné. Ale nechat se naložit ochrankou, pro to už chybí jakákoli vhodná slova.

Až jednou, po mnoha letech archeologové objeví snímky spouštění Miloše Zemana na rybník, propuknou vědecké spory. Namátkou můžeme uvést teorie: Rituální oběť špatného vůdce kmene k usmíření bohů; Vítězství genderové korektnosti – vynášení Moraňáka; Vyhánění zlého ducha.

Ale dnes víme, že je to vítězství zlé vůle a trapnosti nad morálkou.

Jedna odpověď na “Souhrn 30. týdne”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *