Souhrn 3. týdne

10. ledna 2022

10. #dobrázpráva tohoto roku: EUportál je po Vlasteneckých novinách druhý dezinformační web který pošel hlady. Spolky Nelež a Konšpirátori svým nátlakem úspěšně omezily reklamu a tím financování šiřitelů lží. Kdy dojde na Parlamentní listy? Snad brzy!

Zdroj

Dezinformace, nebo fake news? Naše mateřština pro ně má jednoduché slovo – lhaní. Šíření lží v médiích zastavit zřejmě úplně nedokážeme. Každý takový pokus je samotnými lháři totiž ocejchován jako omezování jejich svobody slova a mnozí jim ochotně sedáme na lep. Nelze-li zastavit dezinformátory, můžeme je alespoň omezit. Nejlépe podvázáním jejich financování. Vlastenecké noviny a EUportál už skončily se zaplevelováním veřejného prostoru dezinformacemi. Poděkujme za to spolkům Nelež z Česka a Konšpirátori ze Slovenska!

11. ledna 2022

11. #dobrázpráva tohoto roku: @AndrejBabis v čele vlády bez důvěry ihned spustil lavinu čistek na ministerstvech. Odborníci byli nahrazeni „kádry“ z @KoncernAgrofert a #profikorupčníhnutíANO. První nepravomocný rozsudek padl. Ano, už je líp, bez Babiše.

Zdroj

Petr Landa, bývalý náměstek na ministerstvu zdravotnictví byl odvolán v roce 2017 ihned po jmenování Babišova kabinetu rozhodnutím Adama Vojtěcha. Městský soud v Praze nepravomocně rozhodl o možném návratu Petra Landy na ministerstvo nebo o finanční kompenzaci. V souvislosti s nářkem Babišových modloslužebníků nad odvoláním neprávem dosazovaných všehoschopných anofertníků je to zajímavá shoda.

12. ledna 2022

12. #dobrázpráva tohoto roku: @AndrejBabis poprvé ve své politické praxi řekl pravdu! Dnes ve svém projevu v parlamentu přiznal „My jsme tady pro tu pandemii udělali maximum.“ Děkujeme za upřímnost. Teď zbývá už jen přiznat střet zájmů, zneužívání dotací, čapák, únos syna, …

Jde pouze o nadsázku, pochopitelně. Ale na druhou stranu je vidět, že i Andrej Babiš dokáže říci pravdu.

Když se splete.

13. ledna 2022

13. #dobrázpráva tohoto roku: Poslanecká sněmovna vyslovila vládě důvěru. Po osmi letech budeme mít vládu pracující pro obyvatele naší země, ne jen pro @AndrejBabis.

K této dobré zprávě není třeba vysvětlení, ani dodatku.

14. ledna 2022

14. #dobrázpráva tohoto roku: Vlasta Parkanová může po deseti letech klidně spát. Co čeká ty, kdo se ji snažili upálit na hranici a ničili jí život? Můžeme si pouze postavit na pranýř plk. JUDr. Jiřího Mazánka, JUDr. Jana Kořána, JUDr. Lenku Bradáčovou.

Zdroj

Státními zástupci uměle vytvořená kauza připravila Vlastu Parkanovou, bývalou ministryni obrany a Jiřího Staňka o téměř deset let života, pošramotila jejich dobrou pověst a poškodila nejen je, ale i jejich rodiny. Zajímavé je srovnání s aktivitou Policie ČR a státního zastupitelství při vyšetřování přečinů Andreje Babiše a jeho podřízených. Bečva tiše šumí, Penam peče tousťák nejedlejší než jiné, dotace tečou, čáp sedí na hnízdě a vrtí hlavou nad reklamou, dluhopisy nesou korunky, atd., atp., …

15. ledna 2022

15. #dobrázpráva tohoto roku: Omluvu a 250.000 Kč si vylhala Jana Peterková.

@PolicieCZ šetří možný trestný čin. Jen houšť a větší kapky. A nebát se sáhnout ani na #prezidentvlastizrádce, @AndrejBabis anebo @tomio_cz. Lež se nesmí vyplácet!

Zdroj

Nepravomocně odsouzená Jana Peterková lhala na soc. sítích, že v domově pro seniory v Měšicích u Prahy na následky očkování zemřelo několik klientů. Domov pro seniory na ni podal žalobu, které ve čtvrtek vyhověl Městský soud v Praze.

Dnes na sociálních sítích pro změnu žebrá u svých příznivců o finanční podporu.

16. ledna 2022

16. #dobrázpráva tohoto roku: Nový vynález, přístroj Aireen diagnostikuje nemoci ještě před jejich prvními příznaky z digitálního snímku očního pozadí. Přístroj se už používá k detekci diabetické retinopatie vedoucí až k slepotě.

Zdroj

Máme mezi sebou chytré, šikovné a schopné lidi. To dosvědčuje i vynález zdravotnického software, určeného k screeningu chronických onemocnění. Diabetická retinopatie (choroba oční sítnice) vede až k slepotě, postiženo je jí až 12% diabetiků. Těch je na světě více než půl miliardy, u nás takřka milion a stále jich přibývá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *