Dopis udavači

Po stupňujících se provokacích, po osmi letech nevyhlášené války proti samostatnosti Ukrajiny, po násilné anexi částí Donbasu skryté za „osvobozenecké republiky“, po neskrývané a násilné anexi Krymu započalo Rusko otevřený válečný konflikt. Byl to pokus o okupaci Ukrajiny, anebo bylo cílem jen nastolení loutkové vlády v Kyjevě? To je otázka, na kterou zná odpověď asi jen masový vrah Putin.

Dne 26. února se několik lidí v Karlových Varech sešlo k víceméně symbolické podpoře napadené země. V tu dobu téměř všichni počítali s rychlým vítězstvím agresora. Obavy z militaristické země, obkružující přímo či nepřímo téměř dvě třetiny hranic Ukrajiny byly logické. Ulice Moskevská v Karlových Varech je svého druhu hlavní třída města, leží na ní i magistrát. Přelepení názvů ulice připravenými samolepkami s ukrajinskou vlajkou a textem Kyjevská bylo dohodnuto a provedeno skupinou, která se potkává už delší dobu. Jedná se o občany, kterým nebylo lhostejné Babišovo řádění v naší zemi a kterým dnes není lhostejné ani šílené řádění ruské soldatesky na Ukrajině. Bez ohledu na výrazně rozdílné politické preference se navzájem respektujeme a společně sdílíme vztah k demokracii a lidským právům.

Vycházeli jsme po měsíce do ulic pod hlavičkou Milionu chvilek pro demokracii, a nenechala nás chladnými ani situace Ukrajiny, bojující a krvácející za celou Evropu. Nijak jsme se neskrývali, nekradli jsme se po ulici potajmu či v noci. Naopak, na ulicích s námi hovořili kolemjdoucí. Za podporu nám poděkoval procházející Ukrajinec, jehož vyjádření na adresu ruských zachvátčiků raději nebudu zveřejňovat. O samolepku s vlajkou nás poprosil místní obchodník, Vietnamec. Přelepenou Moskevskou na budově Městské policie si se smíchem fotili sami policisté. Celou akci mnozí z nás, i já osobně, prezentovali na soc. sítích.

Ukrajina bojuje o své přežití už měsíc. A já jsem byl dnes vyzván Policií České republiky, abych podal vysvětlení k odhalení trestného činu nebo přestupku a jeho pachatele ve věci podezřelého Igora Adamoviče na úseku zákona o obcích – Karlovy Vary Ukrajina, jak zní preambule úředního záznamu.

Vysvětlení jsem podal podle svého nejlepšího vědomí a svědomí, pouze jsem odmítl jmenovat své přátele. Rozhodně ne proto, že by se báli stát za svým činem, natolik je znám a věřím jim jako sám sobě. Ale vypátrala-li policie mne, zajisté si dokáže svou mzdu zasloužit a vypátrat i je, například podle našich statusů na soc. sítích. Důležité pro mne je, že jsem při podávání vysvětlení pochopil, proč jsem vyšetřován toliko já. Byl jsem totiž někým udán, a policie v takovém případě musí konat.

Nemilý udavači, rád bych ti řekl několik vřelých lidských slov. Jelikož mne sleduješ na twittru nebo na facebooku, jistě si je dokážeš přečíst. Ty oslizlý postbolševický noku, proruský kolaborante, odpůrče demokracie a zapšklý udavači, následuj co nejrychleji směr plavby příslovečného ruského vojenského korábu a přestaň škodit naší zemi.

Přelepení tabulky se jménem ulice jsem chápal jako čistý symbol podpory zemi, kterou zákeřně a hanebně vojensky napadl její mnohem větší a silnější soused, který smluvně garantoval její územní celistvost a bezpečí. Z tvé reakce, udavači, jsem pochopil jak tě tato akce zasáhla a jak se bojíš. Máš strach dokonce ze změny názvu ulice.

Proto ti slibuji, že budu naprosto oficiálně iniciovat přejmenování Moskevské ulice v Karlových Varech. Oslovím každého, kdo mne napadne, aby mi pomohl. Budu psát petice, apelovat na všechny politické strany a hnutí, budu hledat na mapách Karlových Varů i všech měst a obcí našeho kraje nejen Moskevské ulice.

Pevně doufám, že Ukrajina svůj boj vyhraje, že neustoupí agresorovi. Zalkni se ve své žluči, udavači, já totiž neustoupím tobě. A jdi se projít po Moskevské, dokud můžeš.

7 odpovědí na “Dopis udavači”

  1. Já mám takovou teorii o tom, že po staletí se přes náš stát přelévaly mocnosti a pokaždé skončila na popravišti, ve vězení, nebo v exilu, ta nejstatečnější a nejlepší část národa. Proto se tady tak rozmnožila sorta všech možných přizdisráčů, udavačů a kolaborantů, která umí tak jako krysy přežít všechno…. Bylo by to zapotřebí změnit, takže toto je také jedna z příležitostí, jak současné kolaboranty s Ruskem poslat do patřičných mezí. Ve Varech jsem byl mockrát, miluji to tam, ale naposledy mě na ulici zastavil rusák se slovy „Pajďí do ruskej restauracii..!“ a výrazem že jestli nepůjdu, tak mi zlomí nos. Nešel jsem. Pryč s tou bandou z Varů i s jejich ulicemi. Držte se.

  2. I já Vám děkuji, Igore. Nejen za to, že Vás věci veřejné nenechají chladným, ale také, že nepoužíváte vulgarity. Těch je dneska na internetu příliš, snižuje to úroveň diskuzí a ukazuje to ubohost diskutujících. I bez použití sprosťáren, čiší z Vašeho dopisu takové pohrdání udavačem, že žádných silnějších slov netřeba. Já bych se na jeho místě propadla hanbou, což se ovšem od udavačů nedá očekávat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *