Koho očkovat přednostně

Každý mikromanažer udělá občas chybu. I Babiš. Třeba zapomene objednat jehly. Anebo si myslel, že se vakcinuje orálně? Co mu v tom případě píchali do jeho ramínka? A píchali ho vůbec, nebo to byl jen hoax? Tato vláda ostatně dělá dojem, že je sama jeden velký hoax. Nebo špatný sen.

Jakoby nestačilo, že pan Všechnozařídímsám Babiš svaluje na EU svou neschopnost včas objednat vakcíny. Jeho podřízení to ještě dokáží vyšperkovat nedostatečnou rychlostí očkování. Nechme stranou, že ani nevíme, kolik lidí naočkovaných už je, protože každý člen vlády si vymýšlí na tiskovce vlastní číslo. Popravdě řečeno, nedivím se jim. Když ty vakcíny počítá osobně premiér, zavřený s nimi v mínus sedmdesáti stupních, taky bych ho při tom nezdržoval. Co kdyby se přepočítal a musel opakovaně počítat od začátku. Ještě by se nachladil, zvláště jestli je v sčítání stejně dobrý jako v gramatice. Dost ale vtípků. Přestože ministři i on opakovaně uvádí různá čísla, Babiš přiznal, že vláda nemá žádné údaje o denních počtech očkovaných.

A dokázal by si kdokoliv představit, že jakákoliv civilizovaná evropská země v době historické zdravotní krize poruší vlastní usnesení? Že se budou třeba v Německu místo zdravotníků a seniorů očkovat přednostně státní úředníci v zázemí?

My ale nejsme Německo, my žijeme v babišistánu. A proto pracovníci Státního zdravotního ústavu v Praze dostali pro sebe a své rodinné příslušníky tisíc vzácných dávek od Pfizer/BioNtech. Podle zveřejněných materiálů se očkují v těchto dnech. ČTK informuje, že z obyvatel domovů pro seniory, postižené a se zvláštním režimem je naočkováno pouze šest procent.

Seznam Zprávy uvádí, že svým podřízeným umožnil zapsat se do pořadníku na vakcinaci ředitel Státního zdravotního ústavu Pavel Březovský. Od něj se už distancoval Jan Blatný, náš kovid šířící ministr. Prý z této kauzy vyvodí důsledky. To mu všichni věříme. Někoho musí předhodit lvům, to chápe i on. Ale já se vás, ministře zdravotnictví ptám jak je to možné, že nemáte stanovený pořadník vakcinace? Proč jste dopustil, aby nebyli očkováni jen laboranti pracující s infekčním materiálem či s vzorky koronaviru? Stejný pořádek máte ve všech zařízeních vám podléhajících? V celé EU by za tento lapsus podal ministr zdravotnictví okamžitě demisi! Pochopitelně s výjimkou naší zemičky. Pod vládou agenta STB civilizované zvyklosti neplatí. To vám, pane Blatný, bylo jasné tehdy, kdy jste podepisoval petici za jeho odstoupení, ne dnes. Bližší funkce než morální principy, že?

Ministr zdravotnictví ale není sám s máslem na hlavě. Středa byl den úrodný na papalášské ANOmanýry. Zabodovala starostka Prahy 4 Irena Michalcová. Její asistentka všem zastupitelům rozeslala mailem dopis paní starostky, ve kterém žádá zastupitele, aby se jí hlásili zájemci o očkování s heslem „Štěstí přeje připraveným“.

Čemu se vlastně divím. Každý ANOdruh (podle vzoru soudruh) postrádá jakékoliv skrupule, jinak by nemohl sloužit svému pánu jako správný podruh. Jde mu pouze o to využít každou příležitost pro své osobní obohacení, pro jakoukoliv osobní výhodu. Babiš se opakovaně ohrazuje vůči tradičním politickým stranám. Všiml si ale někdo, kolik ANOdruhů má za sebou členství v ODS v dobách jejího nejhoršího klientelismu a korupčnictví? Pochybuji, že by si zrovna oni šli čistit svědomí protikorupčním bojem. Věřím spíše tomu, že šli záměrně tam, kde jim bude dobře – do profikorupčního hnutí. V tomto hnízdě nejen čapím se cítí jako doma.

Mají tam atmosféru vyhovující ANOdruhům, soudruhům i stbákům. Těm všem je vlastní mentalita předbíhání, podpultového zboží, veksláctví a zneužívání svého postavení. Ti všichni duševně zamrzli v komunismu. Jsou stále připravení jít svému štěstíčku naproti.

Ke škodě nás všech.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *