Svrhnout Babiše?

Už delší dobu se nám ve společnosti objevuje volání po demisi, po vyslovení nedůvěry vládě, ba i silácké či rádoby vtipné výzvy k obnovení po staletí oblíbených lidových tradic. Přiznám se, i já jsem si už v duchu dopřál lákavou představu motýle vrženého z oken Strakovky a za ním jeho vládní pilné včele letící všechny do …

No, tak zase zpátky do reality. Nápady na podobná řešení jsou šmahem zavrhovány moudrými hlavami. Opakovaně mi třeba pan Mitrofanov vysvětloval, že byť špatná a slabá, je Babišova vláda jedinou překážkou vládě ještě horší. Ano, je mi jasné, že vláda jmenovaná Zemanem by byla katastrofou. Na stejné premise se ostatně shodují i demokratické opoziční strany. Než vyslovit nedůvěru vládě, je prý lépe počkat do voleb.

A kdo jsem já, abych zpochybňoval autority? Víte, jsem kdo jsem. Celý život jsem šel svou cestou a zpochybňování autorit, to byl už za školních let můj oblíbený sport.

Začněme trochou psychologie: Sociopaté neberou ohledy na své okolí, prosazují své zájmy za každou cenu a když se jim je nedaří prosadit, nastoupí u nich vztek a agrese; nerozlišují mezi dobrým a špatným, nemají výčitky svědomí; mistrně předstíraným charismatem lákají a klamou okolí, jsou výtečnými lháři a manipulátory. Aby nedošlo k omylu, dnes mluvím pouze o dvou největších škůdcích, zastávajících z vůle voličů funkce prezidenta a premiéra. Oba splňují definici sociopata, oba lžou jak když Mafra tiskne a oba prosazují své zájmy bez ohledu na obyvatele země, které by měli zastupovat.

Jaké jsou ale jejich skutečné zájmy? U Babiše je to harpagonská hrabivá touha po majetku. Nemůže jinak, než zneužít každou možnost pro své obohacení od čapího brlohu po sosání dotací. Dostal se už na sám kraj své osobní bezpečnosti, a pro tu dokáže obětovat i své vlastní děti. Ukázaná platí na Krymu, nebo v krimu? Celý národ ochotně obětoval čínskému viru, řadě obyvatel zabránil v jejich obživě, ale své podniky před lockdownem tvrdě hájí.

U Zemana je to zase až chorobná touha po uznání, po moci, po pomstě všem, kdo se mu kdy postavili. Majetek je mu lhostejný, ale své blízké chrání při jejich korupčních a podvodných praktikách. A tady se potkávají s Babišem – nejen Babiš osobně, ale řada jeho zaměstnanců z Agrofertu a ANOfertu je na pokraji trestního stíhání, první z nich už vyšetřováni jsou (pro čapák, nebo pro ohýbané zakázky středočeských silničářů pod exhejtmankou Pokornou Jermanovou). Co nevidět se začne řešit třeba 37 milionů, které „ztratilo“ ministerstvo zdravotnictví při loňském nakupování dvojnásobně předražených respirátorů od firmy Supervize Hologramy s.r.o., mluvit se nepřestává o Hamáčkově obchodu s firmou TARDIGRAD INTERNATIONAL CONSULTING S.R.O.

Postupně budou na hladinu vyplouvat další „přečiny“ tak hustě, jako ryby otrávené v Bečvě. Takovou příležitost se obohatit už loupeživá banda okolo prezidenta a premiéra nikdy mít nebude. Proto potřebují udržet nouzový stav, pro nic jiné. Jeho prodlužování neslouží k ničemu užitečnému obyvatelům naší země.

Pokus o násilné prosazení Sputniku do našeho očkování pochopitelně dobře slouží cílům loutkáře vodícího našeho vlastizrádného prezidenta Zemana. Ale uvědomme si, že Zeman své skutečné úmysly nikdy nevyzrazuje. Naopak je kryje jako pravý Mlha svými oblíbenými sprosťárnami a odpoutáváním pozornosti na slepou stopu. Myslím, že mnohé napovídá vývoj plánovaného financování JED od původního: financuje ČEZ přes státní záruky po plné hrazení státem. Možnost se obohatit se hodí Nejedlým Mynářům stejně jako nechutným koblihožroutům v čele s Babišem.

Odstranění nepohodlných ministrů a jejich nahrazení příznivci lánského povaleče bude vlastně znamenat, že už nebudeme mít vládu Babišovu, ale vládu Zemanovu. Vládu, která protlačí Dukovany, možná i Sputnik, zvýší schodek rozpočtu do astronomických výšin a bude piklit, aby zabránila svobodným volbám. Tato nejmenovaná Zemanova vláda bude mít plnou podporu SPD i KSČM.

Opravdu s tím nemůžeme nic udělat? Zřejmě ne. Ale alespoň nemusíme ztratit tvář, můžeme si udržet rovnou páteř a vybudovat si pověst skutečné politické síly. Vyzývám proto opozici k vyslovení nedůvěry vládě.

K moci se následně dostane vláda jmenovaná Zemanem, takže se teoreticky nic nezmění. Ale při snaze o Dukovany, Sputnik, nekonečné prodlužování nouzového stavu a zakopání se zemských škůdců ve státní správě demokratické opozici nezbyde, než se obrátit na občany. Pevně věřím, že se zapojí i Milion chvilek, a doutnající nespokojenost občanů se zúročí nejpozději při volbách. Jestli se něčeho Zeman s Babišem bojí, tak je to lid, na to nezapomínejme.

Stávající bezkrevné čekání demokratických stran na volby totiž nepůsobí na voliče nijak přitažlivě. Mimo Okamury, flákance a spojených mlausovců se jim nově nabízí strana exušatého expolicisty s absencí poctivosti a morálky. Kdo je financuje? Kdo se snaží získat dostatek hlasů možným koaličním partnerům Babiše? Hledejme mezi sponzory prezidentské kampaně Zemana, a zjistíme, že je žene strach z budoucnosti a rubly.

Chceme-li je porazit, musíme voličům ukázat odvahu vůdce, nikoliv trpělivost čekatele. A jestli prohrajeme, budeme alespoň vědět, že jsme padli v boji. Nedostatek bojovnosti se nám stal osudným roku 1938, 1948 i 1968. Ano, jsem si vědom, co by znamenal vojenský odpor, a jsem přesvědčen, že boj proti bolševickým agresorům by přinesl ztráty mnohonásobně vyšší, než boj proti hitlerovským vojskům.

Ale morálka, ta by přeživším a jejich potomkům zůstala. Bohužel od roku 1938 je tato v našich zemích stále pohřešována… Dokáže s tím něco udělat Spolu a Pirstan? Doufám v to.

5 odpovědí na “Svrhnout Babiše?”

  1. děkuji, shrnuto do souvislého textu to, co cítím a občas dávám do komentářů, jsem ráda, že nejsem sama, protože reakcí bývá to, co píšete, že to může být ještě horší, člověk nemůže souhlasit se vším, protože si nesmí přestat vážit sám sebe

  2. „Chceme-li je porazit, musíme voličům ukázat odvahu vůdce,“ .. ale „odvaha vůdce“ neznamená sebevražedný útok. Zeman je schopen všeho, volby se dají kvůli covidu odložit, a pak může být vymalováno (třeba Dukovany) . Obě opoziční koalice by se měly domluvit a zveřejnit konkrétní představy řešení „jak z toho ven“ po volbách.

    1. Odvaha vůdce znamená zvednout korouhev a vést jako první do útoku. Ano, může to skončit smrtí. Ale my jen v dešti sedíme pod okapem a nadávaje čekáme na lepší počasí, tak budeme jen moknout. Někdo musí okap přesměřovat, přenést lavičku, roztáhnout deštník.
      Zatím jen nadáváme, a leje víc a víc.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *