Souhrn 1.,2. týdne

1. ledna 2022

1. #dobrázpráva tohoto roku: Po řadě let jsme slyšeli novoroční projev premiéra.

@P_Fiala nelhal, nekňučel, mluvil jako muž a státník. Nezačíná nám ten rok věru nejhůř.

Zdroj

Zajisté se dá mnohé vytknout komukoliv, a tedy i panu Petru Fialovi. Ve srovnání s jeho předchůdcem ovšem automaticky vyskočí Dobytí severního pólu Divadla Járy Cimrmana – „Když to srovnám s tím naším výletem na Kokořín…“

ANO, není to srovnatelné.

2. ledna 2022

2. #dobrázpráva tohoto roku: @CSSD propouštěním zaměstnanců popřela svou známou větu „Zdroje jsou“. Jinak by místo propouštění zvedala mzdy a nedlužila by Altnerovi. Inu, jejich programem celé roky byla lež.

Zdroj

Levice má své místo na naší politické mapě. Je ale ČSSD autentickou levicí, anebo projekt znetvořený k podobě Miloše Zemana, levicí toliko nazývaný a sloužící pouze k uspokojení jeho politických potřeb? Doposud platila bohužel druhá možnost. Po odchodu z parlamentu, ekonomickém krachu má tato strana šanci postavit se na vlastní nohy. Má-li nějaké…

3. ledna 2022

3. #dobrázpráva tohoto roku: Máme kompletní vládu. Prezident Miloš Zeman v Lánech přijal Zdeňka Nekulu a bezprostředně po schůzce jej jmenoval ministrem zemědělství.

Zdroj

Každá vláda má právo na sto dnů hájení. Každá s výjimkou této. S ohledem na katastrofální stav věcí veřejných, kovidovou krizi, blížící se předsednictví EU a vyschillerovanou státní kasu vládě nezbývá, než skočit do neznámé vody plné nakladených min a dělat, co se dá.

4. ledna 2022

4. #dobrázpráva tohoto roku: Pan @AlexandrMitrofa popsal vývoj a důvody vedoucí k dnešní podobě Ruska. Veliký zájem o knihu svědčí nejen o kvalitě jeho práce, ale i o její potřebnosti. A také o zájmu čtenářů, což je s ohledem na hybridní válku proti nám vedenou Kremlem dobře.

Zdroj

Druhé vydání „Mrazíka s pendrekem v ruce“ v tak krátké době vypovídá, jak velká řada obyvatel Česka si uvědomuje nebezpečí Kremlu, které se k nám blíží každým okamžikem a každým činem páté kolony mezi našimi politiky včetně lánské rezidentury.

5. ledna 2022

5. #dobrázpráva tohoto roku: Systematická vládní práce, ta poslední léta v naší zemi chyběla. Je mimořádně dobře, že si uvědomuje i premiér @P_Fiala. Hledání přijatelného kandidáta @SpoluKoalice k této práci také patří.

Zdroj

Blížící se prezidentské volby běžně nepatří k agendě premiéra, ba právě naopak, předseda vlády by se zasahování do prezidentských voleb měl vyhýbat jak čert kříži. Ale v našich časech a zemi po působení zemských škůdců Zembišů není nic standardního. Prezidenta, který nebude pouze škodit a rozvracet společnost potřebujeme jako sůl. Proto je iniciativa pana Petra Fialy správná a výsostně potřebná.

6. ledna 2022

6. #dobrázpráva tohoto roku: Komunistům dochází dech i lidé. Rozhodli se proto na své kandidátky zasadit zahrádkáře. Asi to berou podle abecedy, příští oslovení tedy budou ynteligenti.

Zdroj

Škodolibost není pěkná vlastnost. Ale v tomto případě naprosto odpustitelná a pochopitelná.

7.ledna 2022

7. #dobrázpráva tohoto roku: Je zveřejněno Programové prohlášení vlády. Doporučuji důkladně prostudovat. Po předběžném přečtení soudím, že cíle jsou to nemalé.

Zdroj

Podaří-li se z Programového prohlášení vlády splnit čtvrtina, můžeme prohlásit vládu za nadmíru úspěšnou.

8. ledna 2022

8. #dobrázpráva tohoto roku: @PiratIvanBartos obhájil své místo v čele @PiratskaStrana. Bál jsem se vítězství té, která teror komunistů chápe jako „sdílení utopického snu o demokratické a vzájemné společnosti“. Gratuluju a přeju pirátům šťastnou plavbu!

Zdroj

Piráti mají šanci na comeback. Zvolení Jany Michailidu do čela strany by ji vykázalo dlouhodobě, možná natrvalo z proudu demokratických stran v naší zemi. V současné situaci si nemůžeme dovolit přijít o piráty, byť nedosahují politické síly, kterou představovali v minulé sněmovně.

9. ledna 2022

9. #dobrázpráva tohoto roku: @JanLipavsky jako ministr oficiálně za @mzvcr

požádal Vladimíra Tomšíka, velvyslance v Pekingu, aby nadále nevyjadřoval podporu olympiádě v Číně.

Zdroj

Jan Lipavský tímto krokem prokázal oprávněnost obav Miloše Zemana z jeho jmenování. Obskurní představy o zahraniční politice, prosazované z Lán musí být vykázány tam, kam patří. Do vlhkých snů obdivovatelů orientálních despocií.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *