Hrdí nejhorší!

Dostal jsem nečekaný dopis od osob, se kterými si běžně nepíšu. Popravdě řečeno jsem si s nimi nepsal nikdy. Kde se vzal, tu se vzal papír podepsaný exhejtmany Karlovarského kraje Janou Mračkovou Vildumetzovou a Petrem Kubisem.

Poděkovali svým voličům za jejich hlasy a obhájené vítězství v krajských volbách. Proč s tím dopisem obtěžují mne když jsem je nevolil? Svou agresivní a nespolečenskou politikou se jim podařilo proti sobě popudit prakticky všechny strany a hnutí stejně jako většinu občanů. ANO nemá s kým vládnout, protože má nulový koaliční potenciál. A navíc, ANO nezvítězilo, protože pro ně nehlasovaly tři čtvrtiny voličů.

Musím jim uznat, že se pěkně pochválili. Zmínili jako své úspěchy dálnici D6, znepoplatnění dálničního úseku Karlovy Vary-Cheb, započetí oprav Císařských lázní, investici BMW na Sokolovsku, otevření policejní a vojenské školy v Sokolově.

Samá pozitiva. Nebo se jen exhejtmani přizpůsobili vyjadřování majitele profikorupčního hnutí? Od něj dne 5.6.2020 zaznělo „Neměli bychom se strašit s druhou vlnou, jsme na ni připraveni. Vůbec nechápu, jaký plán po nás opozice chce. Když budeme mít pocit, že je nějaký zvýšený výskyt, tak samozřejmě budeme reagovat velice rychle, ale už to nikdy nebude plošné opatření.“ A vida, blížíme se patnácti tisícům mrtvých, druhá vlna byla katastrofou, třetí máme na krku, vakcinaci nezvládáme, plošná opatření máme stále a opozice už po vládě žádné plány nechce protože je sama nabízí. Přiznejme si ale, že je to zbytečná práce. Vláda státního rozvratu beztak nic nechápe ani není schopna cokoliv logického zavést.

Proč by se pod jejich vedením měl lišit zrovna náš kraj? Doplním namátkou… Výstavba dálnice D6 naplánovaná na rok 2021 byla odložena o další rok, jmenovitě mluvím o úseku okolo Hořesedel a Hořoviček. Policejní a vojenská škola je pouhou pobočkou střední školy z Moravské Třebové, a v praxi je to třída na sokolovské ISŠTE. Kdyby byla potřeba, mohl by tu jako externista učit Petr Kubis. Mlácení obuškem má ještě určitě v ruce, aspoň by zúročil své zkušenosti z pohotovostního pluku nabyté při Palachovu týdnu v roce 1989. A tak je to se vším. Naši ANOlháři si tu přisvojí úspěchy předchůdců, jindy zas ve své sebechvále vyzobají rozinky a zkyslé těsto opomenou zmínit.

Vyrostl jsem v Horní Blatné, v pohraničí, kde nebylo soustředěno to nejoblíbenější obyvatelstvo bolševika, ale zejména ti, kteří byli označováni jako třídní nepřátelé. Ještě dnes v našem kraji žijí potomci kulaků, skautů, sokolů na dohled od jáchymovských lágrů, ve kterých byli týráni jejich otcové a dědové. Byli jsme občany druhé kategorie. Mnohé osady, vsi a městečka byly určeny k postupné likvidaci. Život nás naučil neposlouchat jalové sliby stranických kádrů a sousedy hodnotit odvedenou prací. Proto ignoruji obdržený dopis exhejtmanů, a zaměřím se na jejich skutky.

Nejprve chci zmínit pozoruhodné jednání naší vlády, která odmítla možnost přeshraniční spolupráce v boji s čínským virem. Řeknu to jednoduše a pravdivě: premiér české republiky vědomě obětoval naše nemocné přátele a známé. Raději je nechá převážet stovky kilometrů do přeplněných nemocnic v jiných krajích, než by připustil jejich převoz desítky kilometrů do německých nemocnic. Pro Andreje Babiše je poškození jeho falešné pověsti důležitější než životy občanů, kteří mu je ve volbách svěřili! Kňučení na téma že by nám Němci nemocné nepřevzali se nezakládá na pravdě. Hejtman Kulhánek jednání už započal, Praha je měla dokončit, ale ani to nezkusila. A není pravdou že se to nepovedlo, nebylo to provedeno a tečka. Je to další z prasáren trestně stíhaného premiéra.

Podrazem byla i rezignace představenstva Karlovarské krajské nemocnice v době, kdy se zdravotnická zařízení potýkala s vrcholem kovidové krize a nezvládala nápor nových pacientů. Můžeme se dohadovat, zda jen chtěli občanům škodit a zalíbit se těm, kdo je jmenovali do funkcí (tedy ANO zastoupené Mračkovou Vildumetzovou), anebo zda využili příležitosti a prchají včas, vědomi si nesrovnalostí, které v hospodaření KKN napáchali. Dokud nebudeme mít v ruce kompletní evidenci za všechny roky jejich působení, nebudeme mít jistotu.

Vrcholem všeho bylo ale vyjádření premiéra k našemu kraji. Konfrontován s faktem, že nemůžeme očkovat seniory ani zdravotníky, protože nám do kraje nebyly dodány vakcíny, reagoval slovy „Karlovarský kraj stále něco říká. Je to nejhorší kraj historicky ze všech.“ Že do jedné řeky dvakrát nevstoupíš? Celému našemu kraji se to povedlo. Po 44 letech likvidace řízené bolševiky nás jejich pohrobek pasuje na nejhorší? Opět jsme občané druhé kategorie?

Ano, všichni místní víme, že náš kraj má vysokou nezaměstnanost, nefunkční dopravní infrastrukturu, zanedbané školství, nízkou vzdělanost, nejnižší mzdy. Pravidelně si stěžujeme nejen na vyjmenované, ale i na mnohé jiné problémy spojené s životem v našem kraji. Nadané děti se po absolvování univerzit raději usazují jinde. Ale teď se napříč krajem šíří uražená hrdost. My, občané druhé kategorie jsme hrdí na náš nejhorší kraj. My můžeme nadávat sami sobě, ale zemský škůdce a dotační pijavice nás urážet nebude!

Premiére, děkuju za tento váš morální lapsus. Hrdost nás nejhorších na náš nejhorší kraj je to jediné dobré, co po vás zbyde. A máte pravdu, stále budeme něco říkat. Hubu nám nezavřete. Tento kraj přežil odsun, bolševika a přežije i vás a vaši loupeživou bandu, které říkáte politické hnutí.

Nashledanou u voleb!

6 odpovědí na “Hrdí nejhorší!”

  1. zajimalo by mne kolik cechu zustalo v horni blatne po 1948.vpominam si jen na hrstku lidi,kteri zustali..madari a slovaci byli zimnimi kralove..zustali az na vyjimku jednu zimu-vyjimka trencansky a cygan..cihlickovi kralove.zdravi roland harzer

    1. Pár bych se jich našlo. Moji rodiče až do smrti, sestra si je přála uložit v Perninku, žije tam a nechtěla za nima dojíždět do Blatné. Já se skutálel pod kopečky do Hroznětína. Přeju pěkný den!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *